Hooman . ORG

www.hooman.org

سفر نوروزی 1389 از بندرعباس به تهران با اتومبیل

سفر نوروزی 1389 از بندرعباس به تهران و بلعکس با اتومبیل

سفر نوروزی از بندرعباس به تهران و بلعکس با خودرو شخصی  1389

سفر نوروزی امسال (1389) حتی تکرار سفر سال قبل هم نبود! و انگاری که این سفر بدهی ما به جاده بود. هرچند از مدت ها قبل از فرا رسیدن ایام نوروز منتظر آن بودیم اما با نزدیک شدنش رغبت چندانی به سفر نداشتیم. اما از آنجا که چندین روز تعطیلی پیش رو داشتیم اقدام به سفر کردیم.

کودک در سفر

همسفران

امسال همسفر جدیدی به ما اضافه شد یعنی پسر هفت ماهه مان. جدا از تجربه همراه داشتن او در این سفر، قبل از داشتن او هیچگاه فکر نمی کردم که کودک هفت ماهه اینقدر بزرگ باشد! و در این سفر از آنجا که او از آن دسته بچه هایی نیست که تا وارد ماشین شود، بخوابد، هیچ لحظه آرامشی برای مادرش نگذاشت که تمام اوقات باید او را کنترل می کرد. خدا هر دو را حفظ کند.

و از همسفر دیگری که داشتیم نیز یاد کنم تا اگر روزی این مطلب را خواند گله مند نشود که نامی ازاو برده نشده! زیرا که او خواهر همسرم و نوجوان است. و خدا او را نیز حفظ کند.

آغاز سفر و توشه راه

امسال قرار گذاشتیم تا حدودی زود راه بیفتیم اما باز هم نشد و ساعت حدود 12 ظهر بود که حرکت کردیم.

اتومبیل پر از وسایل بود و اگر در راه چیزی می خریدیم نمی توانستیم آنرا در اتومبیل جا دهیم! طوری که نیاز به باربند مبرم بود اما گفتیم در شهر های دیگر خواهیم خرید. باربند را در تهران خریدیم و تصور کنید که بطری های گلاب و عرق نعنا را که در "قمصر کاشان" خریدیم، چطور جا دادیم.

بار بر روی باربند خودرو پژو 206

باربند

در تهران به خیابان "امیرکبیر" رفتیم که بورس قطعات و لوازم خودرو در آنجاست و باربندی خریدیم به قیمت 40000 تومان با هزینه نصب و عیدی! 44000 تومان شد. و پس از این با انتقال مقداری از وسایل حجیم و کم کاربرد توانستیم به مقداری آسایش برسیم!

و تازه این درحالی است که قبل از حرکت طبق پشت صندلی عقب (206) را در آوردیم و گذاشتیم خانه و صندوق را چیدیم و آمدیم بالا تا سقف.

در سفر سال قبل و نیز سال قبل از آن (87) چون خوش گذشته بود - حتی با وجود سختی هایی که متحمل شدیم - تصویر خوبی از وضع جاده ها در ذهن مان نقش بسته بودند اما امسال متوجه شدیم چقدر سطح جاده ها نامناسب و خراب است، حتی در آزاد راه های بزرگ که عوارض هم اخذ می شود.

جاده بیرون شهر

روز اول (1/1/89)

روز اول فروردین 1389 حدود ظهر از بندرعباس حرکت کردیم و ساعتی بعد در "حاجی آباد" نهار خوردیم. هرچند می دانستیم که غذای رستوران های بین راه تعریفی ندارند و باید در رستوران هایی غذا خورد که راننده های کامیون غذا می خورند اما در رستورانی رفتیم که هیچ راننده کامیونی در آن نبود! و هرچند ما مسموم نشدیم اما غذا هم تعریفی نداشت.

خوشبختانه جاده "حاجی آباد" بر خلاف روزهای قبل، خلوت بود. کسانی که در این مسیر تردد کرده اند به خوبی می دانند که این مسیر به دلیل تردد کامیون ها و تریلر ها در اکثر مواقع شلوغ است و ترافیک سنگینی دارد. همچنین از آنجایی که جاده این مسیر در حال تبدیل شدن به دو باند مجزا است، به دفعات از یک بانده دوطرفه به دوبانده مجزا تغییر می کرد. بعد از "حاجی آباد" جاده بیشتر خراب بود و بدتر هم شد!

مهمانسرای شاه عباسی در مهریز حدود غروب در حال نزدیک شدن به "یزد" بودیم و نگران بودیم که آیا در یزد جای مناسبی پیدا می کنیم. در این موقع داشتیم از "مهریز" می گذشتیم و آرزو کردیم ای کاش همین حوالی جایی پیدا شود که شد! و ما "هتل رستوران شاه عباسی" را که به سبک کاروانسرا های قدیم ساخته شده است را پیدا کردیم. اتاق هایش هرچند کوچک بودند اما مجهز به یخچال و تهویه سرد و گرم و مبلمان بود و با مصالح و موادی با جنس و طرح سنتی و ساخته شده بودند طوری که بعضی آنجا را به چشم آثار باستانی نگاه می کردند!

مهمانسرای شاه عباسی مهمانسرای شاه عباسی مهمانسرای شاه عباسی

روز دوم (2/1/1389)

جاده "اردکان" به سمت "نائین" دو باند مجزا است اما آسفالت سمت راست جاده ترک خورده بود و رانندگان ترجیح می دادند برای رد نشدن از روی قسمت های خراب به سمت راست باند بروند که این تغییر مسیر دادن ها خالی از خطر نبود. همچنین در مسیر "اردستان" به سمت "تهران" نیز در باند سمت راست خرابی های آسفالت زیاد بود.

خیابانی در قمصر کاشان کمی پس از شروع آزاد راه و پس از گذر از عوارضی "کاشان" به سمت "قمصر" تغییر مسیر دادیم. در آنجا به یکی از کارگاه های تهیه عرقیجات رفتیم و مقداری خرید کردیم. چون برای مثال عرق نعنایی که از اینجا می خریم بسیار بهتر است از آنچه در مغازه ها می فروشند.


وسایل تهیه گلاب و سایر عرقیجات در قمصر کاشان وسایل تهیه گلاب و سایر عرقیجات در قمصر کاشان

میدان آزادی تهران و دوباره به آزاد راه بازگشتیم و به "تهران" رفتیم. حدود ساعت 8 شب وارد "تهران" شدیم. دفعات قبل از جایی که وارد "تهران" شدیم تا رسیدن به مرکز شهر به اشتباه خیابان ها و بزرگراه های بسیاری را دور زدیم. این بار همان بزرگراه "خلیج فارس" را رفتیم تا به میدان "آزادی" رسیدیم!

سینی چای هتل تهران شلوغ بود و نه انگاری که ایام تعطیل! شبی را در هتل گذراندیم اما ساکنینی که در اتاق مجاور بودند نگذاشتند هتل به ما "بچسبد"! آنها که با سه ماشین آمده بودند اتاق هایی را گرفته بودند که سرویس دستشویی و حمام نداشت و از کله صبح در مسیر توالت عمومی بودند و چون تعدادشان زیاد بود این رفت و آمد تا 10 صبح به طول می انجامید و همراه با سر و صدای زیادی بود! تذکر به آنها نیز تاثیری نداشت. از لهجه آنها پیدا بود که از مناطق شمال غربی آمده باشند!

روز پنجم (5/1/89)

روز پنجم حدود ظهر از تهران به سمت جنوب خارج شدیم. با حرکت در خیابان "نواب" و انتخاب مسیر با کمک تابلو ها وارد اتوبان "قم" شدیم.

حدود ساعت 8 شب وارد "اردکان" شدیم و همانجا ماندیم. آنچه در ورود به شهر "اردکان" برایم جالب بود، فروشگاه های متعدد "حلوا ارده" بود!

روز ششم (6/1/89)

حادثه واژگونی تریلی "اردکان" از جمله شهر هایی ست که جاهای دیدنی متعدد دارد، ولی گشت و گذار در حوصله ما نبود و صبح به سمت بندرعباس حرکت کردیم.

در مسیر شاهد تریلری بودیم که در پیچ تندی، واژگون شده بود.

باد و خاک در جاده کم کم که به "انار" نزدیک می شدیم باد شروع شد و هر چه نزدیک تر شدیم شدت می گرفت. در "انار" باد شدید بود طوری که برای استراحت در پناه دیواری توقف کردیم. در مسیر "شهربابک" باز هم بر شدت باد افزوده شد که باعث انحراف خودرو می شد.

شب در حوالی "حاجی آباد" ترافیک سنگین و حرکت کند بود.

حدود ساعت 10 شب به "بندرعباس" رسیدیم.


پرچم ایران

مصرف بنزین

ما با مصرف 80 لیتر سهمیه که روزهای پایانی اسفند 1388 داده شد و 180 لیتر سهمیه سه ماه اول سال 1389 توانستیم بدون نیاز به خرید آزاد بنزین به این سفر برویم!

مسافت طی شده 3030 کیلومتر، سوخت مصرف شده 194 لیتر بنزین و متوسط مصرف 6.4 لیتر در هر صد کیلومتر اندازه گیری و محاسبه شد که درست به مقدار متوسط مصرف در سال گذشته است. سرعت حرکت به اندازه مجاز در جاده و حداکثر 110 کیلومتر در ساعت بود. به عبارت دیگر با سرعتی که دور موتور از 3000-3250 تجاوز نکند.

با اینکه مسافت طی شده در جهت رفت و بازگشت تقریبا برابر هستند اما در مقدار و متوسط مصرف تفاوت وجود دارد که علت آنرا داشتن باربند و بارهای روی آن و وزش باد در قسمت هایی از راه عمود بر مسیر حرکت خودرو و تردد درون شهری در تهران و حومه آن میدانم.

البته نتوانستم مقدار مصرف در تهران را از مقدار مصرف در مسیر بازگشت تفکیک نمایم.

مسیر حرکت مسافت طی شده مقدار مصرف (لیتر) متوسط در 100 کیلومتر
رفت تا تهران 1393 80 5.8
در تهران و حومه 286 1637 114 7
بازگشت به بندرعباس 1351
جمع / متوسط 3030 194 6.4

Create: 2010-04-28
Last Modified: 2011-09-17

تابلو فاصله از بندرعباس تا شیراز، یزد و تهران

فاصله شهر ها

همه مقدار فاصله شهرها را که در جدول های زیر آورده ام از روی تابلو های نصب شده در جاده ها اخذ کرده ام و نه اینکه آنها را خود از اختلاف کیلومتر سنج بدست آورده باشم.

اما این امکان وجود دارد در ضبط و انتقال مقدار فاصله ها اشتباهی رخ داده باشد، یا این که فاصله ها بر اثر تغییر در جاده ها تغییر و توسط مراجع ذیصلاح تصحیح شوند، اگر شما به آن پی بردید لطفا مرا آگاه سازید.

نائین
اردکان 105
کرمان 515
بندرعباس 805
زاهدان 1025

اردکان
دامغان 506
شاهرود 572
مشهد 1052

شهربابک
بندرعباس 414
سیرجان 100
یزد 240
کرمان 240

انار
یزد 140

سیرجان
بندرعباس 300
حاجی آباد 126

حاجی آباد
یزد 441
سیرجان 136
کرمان 295

بندرعباس
حاجی آباد 155
سیرجان 295
شیراز 608
یزد 646
تهران 1323

به حقوق دیگران احترام بگذارید
Copyright © 2015 www.hooman.org